IDLT20G65C5
INFINEON
IDLT20G65C5
Description: SiC-DIODE 650V 20A 1,5V HDSOP-16 Supplier: INFINEON Matchcode: IDLT20G65C5 Rutronik No.: SIC1168 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: HDSOP-16 Packaging: TUBE
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
650 V
I(F)per diode
20 A
V(F)
1.5 V
Technology
thinQ
Automotive
NO
Package
HDSOP-16
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Configuration
SINGLE
Mounting
SMD
T(j) max
175 °C