CY7C1440KV33-250BZXI
INFINEON
CY7C1440KV33-250BZXI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
36Mbit
Organisation
1Mx36
Access Time
2.5 ns
U(cc)
3.3 V
Package
FBGA165
Cycle Time
250 MHz
U(cc) max
3.6 V
U(cc) min
3.14 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
I(cc)
240 mA
Stand-by curr.
75 mA