CY7C1356C-250AXC
INFINEON
INFINEON SP005648059
image shown is a representation only
CY7C1356C-250AXC
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
8Mbit
Organisation
x36
Access Time
3.5 ns
U(cc)
3.3 V
Package
TQFP100
Cycle Time
250 MHz
U(cc) max
3.63 V
U(cc) min
3.14 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C