CY7C1041G30-10BAJXET
INFINEON
CY7C1041G30-10BAJXET
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Density
4M bit
Organisation
256Kx16
Access Time
10 ns
U(cc)
3.0 V
Package
BGA48
U(cc) min
2.2 V
U(cc) max
3.6 V
Permis.T(A) min
-40 °C
Permis.T(A) max
85 °C
Automotive
AEC-Q(100)
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Type
FAST
Supplier Part
SP005647895
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
22 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
INFINEON
INFINEON CY7C1049GN-10VXIT
CY7C1049GN-10VXIT
Semiconductors
  • SRAM 4Mb x8 10ns SOJ36 85°C