BSM50GX120DN2BPSA1
INFINEON
BSM50GX120DN2BPSA1
Description: 2-SWITCH 1200V 50A 34mm Supplier: INFINEON Matchcode: BSM50GX120DN2 Rutronik No.: IGBT3092 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: 34mm Packaging: BOX
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
50 A
t(r)
NO ns
V(CEsat)
NO V
Mounting
IGBT2
Automotive
NO
Package
34mm