AIMBG120R060M1XTMA1
AIMBG120R060M1XTMA1
Description:
N-CH 1200V 38A 60mOhm at 20V TO263-7
Supplier:
INFINEON
Matchcode:
AIMBG120R060M1
Rutronik No.:
HVMOS1086
1000
package:
TO263-7
Packaging:
REEL
- Configuration
- N-CH
- V(DS)
- 1200 V
- I(D)at Tc=25°C
- 38 A
- Q(g)
- 32 nC
- P(tot)
- 202 W