FSP090-AAAN3 (9NA0908314)
FSP
FSP090-AAAN3 (9NA0908314)
Description: 24V Adapter 90W (no powercord) Supplier: FSP Matchcode: FSP090-AAAN3 Rutronik No.: DISPSU1163 Unit Pack: 1 MOQ: 20 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Case design
PPO TABLE
Medical
N Y/N
Fanless
Y Y/N
Industrial
Y Y/N
Max.output pwr
90 W
Input voltage
230 V
Output voltage
24 V
Input frequency
50 Hz
Active PFC
N Y/N
Efficiency
87 %
Overcur.protect
Overvolt.prot.
With pwr cord
NONE
Operating temp.
0 - +40 °C
Oper.humidity
5 - 85 %
Width
58.0 mm
Length
160.0 mm
Height
32.3 mm