SL2221420S
FISCHER
FISCHER SL2221420S
image shown is a representation only
SL2221420S
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
20
No.of rows
2
Contact type
MALE
Terminal style
THT
Orientation
STRAIGHT
Voltage
2000 V
Current
3 A
Height
21.4 mm