FB5002-B80/70-50
FAGOR
FAGOR FB5002-B80/70-50
image shown is a representation only
FB5002-B80/70-50
Description: BRIDGE-RECT. 50A 200V FB Supplier: FAGOR Matchcode: FB5002-B80/70-50 Rutronik No.: BG4123 Unit Pack: 50 MOQ: 50 package: FB Packaging: BULK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
50 A
U(RRM)
200 V
Package
FB
Packaging
BULK
U(F)
1.1 V
T(j)max
150 °C
I²t
1250 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
500 A