BZY97C12GP
FAGOR
FAGOR BZY97C12GP
image shown is a representation only
BZY97C12GP
Description: Z-DIODE 1,5W 12V 5% DO41 Supplier: FAGOR Matchcode: BZY97C12GP Rutronik No.: DZ7639 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: DO41 Packaging: AMMOPACK
U(Z)
12 V
P(tot)
1.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
50 mA