BZY97C100GP AMP
FAGOR
FAGOR BZY97C100GP AMP
image shown is a representation only
BZY97C100GP AMP
Description: Z-DIODE 1,5W 100V 5% DO41 Supplier: FAGOR Matchcode: BZY97C100GP AMP Rutronik No.: DZ10706 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: DO41 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
100 V
P(tot)
1.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA