24-21SYGC/S530-E2/TR8
EVERLIGHT
EVERLIGHT 24-21SYGC/S530-E2/TR8
image shown is a representation only
24-21SYGC/S530-E2/TR8
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Emitted colour
GREEN
Forward current
20 mA
LxW
3,2x1,5 mm
Height
1.1 mm
Viewing angle
140 °
Lum.inten.typ.
16 mcd
Wavelength dom.
575 nm
Wavelength peak
575 nm
Forward voltage
2.1 V
Min.opt.temp.
-40 °
Max.opt.temp.
85 °
Package
CHIPLED
Automotive
NO
Reverse voltage
5 V