11-21SURC/S530-A2/3T
EVERLIGHT
11-21SURC/S530-A2/3T
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Emitted colour
RED
Forward current
20 mA
LxW
3,2x1,5 mm
Height
1.5 mm
Viewing angle
60 °
Lum.inten.typ.
29 mcd
Wavelength dom.
630 nm
Wavelength peak
632 nm
Forward voltage
2.1 V