MPI2512V1-1R0-R
EATON
MPI2512V1-1R0-R
Description: MPI2512V 1uH 3100mA 20% WWT Supplier: Eaton Electronics Matchcode: INDC1,0U1008 Rutronik No.: IND17398 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
3300 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.036 Ohm
R(DC)max.
0.044 Ohm
Test frequency
1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
1.2 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1 MHz