KR-5R5V224-R
EATON
EATON KR-5R5V224-R
image shown is a representation only
KR-5R5V224-R
Description: KR 0,22F 5,5V -20+80% 12x13 Supplier: Eaton Electronics Matchcode: SUPC0,22F5,5V5,0 Rutronik No.: KUK720 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
0.22 F
V(N)
5.5 V
Style
COIN
Pitch
5 mm
Mounting
VERTICAL
ACN content
NONE litre
T(A)max
70 °C
Diameter
11.5 mm
Length
5 mm
ESR(AC)
75 Ohm
T(A)min
-25 °C
Tolerance
-20+80 %