DRA125-330-R
EATON
DRA125-330-R
Description: DRA125 33uH 3190mA 20% WWT Supplier: Eaton Electronics Matchcode: INDC33U20% Rutronik No.: IND16467 Unit Pack: 600 MOQ: 600 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
33 µH
Mounting
SMD
Current rated
3190 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
3860 mA
R(DC)typ.
0.053 Ohm
R(DC)max.
0.064 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
12.5 mm
Width
12.5 mm
Height
6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
165 °C