CTX300-4P-R
CTX300-4P-R
Description:
CTX300 300uH 540mA 20% WWT
Supplier:
Eaton Electronics
Matchcode:
INDC300U20%
Rutronik No.:
IND17010
Unit Pack:
600
MOQ:
600
Packaging:
REEL
- Inductance
- 298.93 µH
- Mounting
- SMD
- Current rated
- 540 mA
- Tolerance
- 20 %
- Technology
- WIREWOUND
- R(DC)max.
- 1.003 Ohm
- Length
- 11.43 mm
- Width
- 11.43 mm
- Height
- 4.83 mm
- T(A)min
- -40 °C
- T(A)max
- 85 °C