TGL41-47CA
DIOTEC
DIOTEC TGL41-47CA
image shown is a representation only
TGL41-47CA
Description: TVS BI 0,4kW 40.2V Minimelf Supplier: DIOTEC Matchcode: TGL41-47CA Rutronik No.: DTRL15152 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: MINIMELF Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Pwr Dissipation
0.4 kW
Stand-off V Vwm
40.2 V
Breakdown-V(BR)
47 V
Clamping voltag
64.8 V
Tolerance
5 %