TGL41-36A
DIOTEC
DIOTEC TGL41-36A
image shown is a representation only
TGL41-36A
Description: TRANSIL UNI 0,4KW 36V DO-213AB Supplier: DIOTEC Matchcode: TGL41-36A Rutronik No.: DTRL15255 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: DO-213AB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO-213AB
PowerDissipati
0.4 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
36 V
Automotive
NO
Clamping voltag
49.9 V
Stand-off V Vwm
30.8 V
Serie
TGL41
Tolerance
5 %