TGL41-6.8A
DIOTEC
DIOTEC TGL41-6.8A
image shown is a representation only
TGL41-6.8A
Description: TVS-DIODE UNI 0,4KW 6,8V Melf Supplier: DIOTEC Matchcode: TGL41-6.8A Rutronik No.: DTRL7941 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: MELF Packaging: REEL
Datasheet
Application
0.4
Stand-off V Vwm
UNIDIRECTI V
Breakdown-V(BR)
5.8 V
Tolerance
6.8 %