P6SMBJ150CA
DIOTEC
DIOTEC P6SMBJ150CA
image shown is a representation only
P6SMBJ150CA
Description: TVS-DIODE BI 0,6KW 185V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMBJ150CA Rutronik No.: DTRL15002 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: DO-214AA Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Pwr Dissipation
0.6 kW
Application
BIDIRECTIO
Stand-off V Vwm
150 V
Breakdown-V(BR)
185 V
Clamping voltag
243 V