P6SMBJ14A-AQ
DIOTEC
DIOTEC P6SMBJ14A-AQ
image shown is a representation only
P6SMBJ14A-AQ
Description: TRANSIL UNI 0,6KW 16V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMBJ14A-AQ Rutronik No.: DTRL13170 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMB
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
16 V
Automotive
AEC-Q(101)
Clamping voltag
23.2 V
Stand-off V Vwm
14 V
Tolerance
5 %
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
15 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY SMBJ16D-M3/H
SMBJ16D-M3/H
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...
  • package: SMB
  • Packaging: REEL
Topseller
YAGEO
YAGEO P6SMB550CA/TR13
P6SMB550CA/TR13
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB