P4SMA530A
DIOTEC
DIOTEC P4SMA530A
image shown is a representation only
P4SMA530A
Description: TVS-DIODE UNI 0,4KW 530V SMA Supplier: DIOTEC Matchcode: P4SMA530A Rutronik No.: DTRL12833 Unit Pack: 7500 MOQ: 7500 package: SMA Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMA
PowerDissipati
0.4 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
530 V
Automotive
NO
Clamping voltag
729 V
Stand-off V Vwm
477 V
Serie
P4SMA
Tolerance
5 %