P4SMA400CA
DIOTEC
DIOTEC P4SMA400CA
image shown is a representation only
P4SMA400CA
Description: TVS-DIODE BI 0,4KW 400V SMA Supplier: DIOTEC Matchcode: P4SMA400CA Rutronik No.: DTRL7897 Unit Pack: 7500 MOQ: 7500 package: SMA Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMA
PowerDissipati
0.4 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
400 V
Automotive
NO
Clamping voltag
548 V
Stand-off V Vwm
342 V
Serie
P4SMA
Tolerance
5 %