ESD3Z24GW-AQ
DIOTEC
DIOTEC ESD3Z24GW-AQ
image shown is a representation only
ESD3Z24GW-AQ
Description: ESD PROT.-DIODE 0,335KW 24V SOD-323 Supplier: DIOTEC Matchcode: ESD3Z24GW-AQ Rutronik No.: DTRL15468 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-323 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SOD-323
PowerDissipati
0.335 kW
Application
ESD PROT
Breakdown-V(BR)
28.8 V
Automotive
AEC-Q(101)
Clamping voltag
42 V
Stand-off V Vwm
24 V