DBI20-12B
DIOTEC
DIOTEC DBI20-12B
image shown is a representation only
DBI20-12B
Description: BRIDGE-RECT. 20A 1200V 3Phase Supplier: DIOTEC Matchcode: DBI20-12B Rutronik No.: BG4383 Unit Pack: 1 MOQ: 1 package: INLINE Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
20 A
U(RRM)
1200 V
Package
INLINE
Packaging
TUBE
U(F)
1.3 V
T(j)max
150 °C
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
200 A