1.5SMC250A
DIOTEC
DIOTEC 1.5SMC250A
image shown is a representation only
1.5SMC250A
Description: TVS-DIODE UNI 1,5KW 214V SMC Supplier: DIOTEC Matchcode: 1.5SMC250A Rutronik No.: DTRL14771 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: DO-214AB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
DO-214AB
PowerDissipati
1.5 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
30 V
Automotive
NO
Clamping voltag
42.1 V
Stand-off V Vwm
26 V
Serie
1.5SMCJ
Tolerance
5 %