ZLLS400TA
DIODES INC
DIODES INC ZLLS400TA
image shown is a representation only
ZLLS400TA
Description: SCHOTTKY-DIODE 0,52A 40V SOD323 Supplier: DIODES INC Matchcode: ZLLS400 Rutronik No.: DSKYS5485 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD323 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
40 V
Configuration
SINGLE
I(F)per diode
0.52 A
V(F)
4 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
150 °C
I(FSM)
12 A
Automotive
NO
Package
SOD323
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
10 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
DIOTEC
DIOTEC SK34
SK34
Semiconductors
  • SCHOTTKY DIODE 3A 40V SMC