SMAZ6V2-13-F
DIODES INC
DIODES INC SMAZ6V2-13-F
image shown is a representation only
SMAZ6V2-13-F
Description: Z-DIODE 1,0W 6,2V 5% SMA Supplier: DIODES INC Matchcode: SMAZ6V2 Rutronik No.: DZ9236 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: SMA Packaging: REEL
U(Z)
6.2 V
P(tot)
1 W
Tolerance
5 %
I(Z)
100 mA
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
10 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
VISHAY
VISHAY ZMY6V2-GS18
ZMY6V2-GS18
Semiconductors
  • Z-DIODE 1,0W 6,2V 5% MELF
  • package: MELF
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT MMSZ5234B_R1_00301
MMSZ5234B_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
  • Packaging: REEL
Topseller
VISHAY
VISHAY TZMC6V2-GS08
TZMC6V2-GS08
  • Z-DIODE 0,5W 6,2V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
VISHAY BZX884B6V2L-G3-08
BZX884B6V2L-G3-08
  • Z-DIODE 0,3W 6,2V 2%...
  • package: DFN1006-2A
PANJIT
PANJIT BZT52-B6V2S_R1_00301
BZT52-B6V2S_R1_00301
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 323