BZX84C5V6-7-F
DIODES INC
DIODES INC BZX84C5V6-7-F
image shown is a representation only
BZX84C5V6-7-F
Description: Z-DIODE 0,3W 5,6V 5% SOT23 Supplier: DIODES INC Matchcode: BZX84C5V6 Rutronik No.: DZ8427 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
Find Alternatives
U(Z)
5.6 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOT23
Supplier Lead time
10 weeks
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZX584C5V6_R1_00001
BZX584C5V6_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,20W 5,6V 5% SOD523