BAS40W-04-7-F
DIODES INC
BAS40W-04-7-F
Description: SCHOTTKY DIODE 0,2A 40V SOT323 Supplier: DIODES INC Matchcode: BAS40W-04 dual serial Rutronik No.: DSKYS4667 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT323 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
40 V
Configuration
SERIE
I(F)per diode
0.2 A
V(F)
1 V
Mounting
SMT
Technology
Schottky
T(j) max
125 °C
I(FSM)
0.6 A
Automotive
NO
Package
SOT323
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
10 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
VISHAY
VISHAY LL103A-GS08
LL103A-GS08
Semiconductors
  • SCHOTTKY-DIODE 40V 0,2A GLASS
  • package: MINIMELF
  • Packaging: REEL
Topseller
DIOTEC
DIOTEC SK34
SK34
Semiconductors
  • SCHOTTKY DIODE 3A 40V SMC