RL2G101MM300Z35CE002
CHANG
CHANG RL2G101MM300Z35CE002
image shown is a representation only
RL2G101MM300Z35CE002
Description: RL 100uF 400V 20% 18x30/7,5 C3 Supplier: CHANG Matchcode: HFR100U400V7,5 Rutronik No.: KEL19014 Unit Pack: 160 MOQ: 5760 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
18x30 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Wire length
3.5 mm
Con. design
NA
Wire diameter
0.8 mm
Supp. case size
18x30 mm