150-2-006-0-F-XS0-1155
BINDER MPE
150-2-006-0-F-XS0-1155
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
06
Contact pitch
2.00 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
THT
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.50 A
Voltage rating
150 V