VTA7080531C650DP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VTA7080531C650DP
image shown is a representation only
VTA7080531C650DP
Description: VC 0805 DC=31V CL=65V 0,3J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC25V0805 Rutronik No.: WVDR3210 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0603
U(AC)
25 V
U(CL)
65 V
U(DC)
31 V
Max.current
80 A
Max.oper.temp.
175 °C
Energy
0.3 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.02 mm
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm
Spec.features
Ni/Sn
Min.oper.temp.
-55 °C