VLAS060316A350DP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VLAS060316A350DP
image shown is a representation only
VLAS060316A350DP
Description: VC 0603 DC=16V CL=35V 0,1J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC11V0603 Rutronik No.: WVDR3201 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0603
U(AC)
11 V
U(CL)
35 V
U(DC)
16 V
Max.current
10 A
Energy
0.1 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
0.9 mm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm