VJ14M00300KBA
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VJ14M00300KBA
image shown is a representation only
VJ14M00300KBA
Description: VC 1812 DC=38V CL=77V 4,2J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC30V1812 Rutronik No.: WVDR1095 Unit Pack: 1000 MOQ: 20000 package: 1812 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1812
U(AC)
30 V
U(CL)
77 V
U(DC)
38 V
Max.current
200 A
Automotive
SEE DATAS.
Packaging
REEL
Power rating
0.015 W