TPSV686M035R0150
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSV686M035R0150
image shown is a representation only
TPSV686M035R0150
Description: TC 68uF 35V 20% Case V 150mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC68U35VVLOWR Rutronik No.: KTA7619 Unit Pack: 400 MOQ: 2800 Packaging: REEL BLI
C(N)
68µ F
U(N)
35 V
Case code
V
ESR
0.15 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
23.8 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7361
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
6.1 mm
Height
3.55 mm