TPSF157K010R0200
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSF157K010R0200
image shown is a representation only
TPSF157K010R0200
Description: TC 150uF 10V 10% Case F 200mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC150U10VFLOWR Rutronik No.: KTA7780 Unit Pack: 1000 MOQ: 7000 Packaging: REEL BLI
C(N)
150µ F
U(N)
10 V
Case code
F
ESR
0.2 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
15 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.1
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2 mm