TPSD476K016R0150
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSD476K016R0150
image shown is a representation only
TPSD476K016R0150
Description: TC 47uF 16V 10% Case D 150mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC47U16VDLOWR Rutronik No.: KTA4743 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL BLI
U(N)
16 V
ESR
0.15 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
7.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm