TPSD476K016R0080
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSD476K016R0080
image shown is a representation only
TPSD476K016R0080
Description: TC 47uF 16V 10% Case D 80mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC47U16VDLOWR Rutronik No.: KTA6751 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47µ F
U(N)
16 V
Case code
D
ESR
0.08 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
7.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm
Range
LOWESR
Style
CHIP
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
El Salvador
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX TPSD476K016R0150
TPSD476K016R0150
Passive Components
  • TC 47uF 16V 10% Case D 150mOhm