TPSC226K016R0375
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC226K016R0375
image shown is a representation only
TPSC226K016R0375
Description: TC 22uF 16V 10% Case C 375mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC22U16VCLOWR Rutronik No.: KTA4790 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
C(N)
22µ F
U(N)
16 V
Case code
C
ESR
0.375 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
3.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm