TPSC156K035R0450
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC156K035R0450
image shown is a representation only
TPSC156K035R0450
Description: TC 15uF 35V 10% Case C 450mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC15U35VCLOWR Rutronik No.: KTA5882 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 Packaging: REEL BLI
C(N)
15µ F
U(N)
35 V
Case code
C
ESR
0.45 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
5.3 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm