TPSB475M035T1500
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSB475M035T1500
image shown is a representation only
TPSB475M035T1500
Description: TC 4,7uF 35V 20% Case B 1500mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC4,7U35VBLOWR Rutronik No.: KTA7295 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
4,7µ F
U(N)
35 V
Case code
B
ESR
1.5 Ohm
Tolerance
20 %
Automotive
AEC-Q(200)
Leakage current
1.6 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3528
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
TA2O5
Length
3.5 mm
Width
2.8 mm
Height
1.9 mm