TAP475M035SRW
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAP475M035SRW
image shown is a representation only
TAP475M035SRW
Description: TT 4,7uF 35V 20% P2,5 Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TT4,7U35202,5 Rutronik No.: KTA5301 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
C(N)
4,7µ F
U(N)
35 V
Pitch
2.5 mm
ESR
3 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
1.3 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Width
5.5 mm
Height
9 mm
Case code
E
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C