TAP226K016SCS
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAP226K016SCS
image shown is a representation only
TAP226K016SCS
Description: TT 22uF 16V 10% P2,5 Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TT22U16102,5 Rutronik No.: KTA1558 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BULK
C(N)
22µ F
U(N)
16 V
Pitch
2.5 mm
ESR
2 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
2.8 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Width
6 mm
Height
10 mm
Case code
F
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C