TAP225M016SRW
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAP225M016SRW
image shown is a representation only
TAP225M016SRW
Description: TT 2,2uF 16V 20% P2,5 Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TT2,2U16202,5 Rutronik No.: KTA5537 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2,2µ F
U(N)
16 V
Pitch
2.5 mm
ESR
8 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
0.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Width
4.5 mm
Height
7 mm
Automotive
NO
Case code
A
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C