TAP106M035SRW
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAP106M035SRW
image shown is a representation only
TAP106M035SRW
Description: TT 10uF 35V 20% P2,5 Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TT10U35202,5 Rutronik No.: KTA5530 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
C(N)
10µ F
U(N)
35 V
Pitch
2.5 mm
ESR
2 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
2.8 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
Width
6 mm
Height
10 mm
Case code
F
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C