TAJD476K025RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJD476K025RNJ
image shown is a representation only
TAJD476K025RNJ
Description: TC 47uF 25V 10% Case D Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC47U25VD Rutronik No.: KTA6557 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
47µ F
U(N)
25 V
Case code
D
ESR
0.9 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
11.8 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm