TAJD227K010RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJD227K010RNJ
image shown is a representation only
TAJD227K010RNJ
Description: TC 220uF 10V 10% Case D Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC220U10VD Rutronik No.: KTA6525 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
220µ F
U(N)
10 V
Case code
D
ESR
0.9 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
22 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm