TAJC226K025RNJ
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TAJC226K025RNJ
image shown is a representation only
TAJC226K025RNJ
Description: TC 22uF 25V 10% Case C Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC22U25VC Rutronik No.: KTA6615 Unit Pack: 500 MOQ: 1500 Packaging: REEL BLI
C(N)
22µ F
U(N)
25 V
Case code
C
ESR
1.4 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
5.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm